Jak rozvíjet orientaci u předškoláků - webinář

Vážení rodiče,

opět Vám nabízíme možnost zúčastnit se webináře, na kterém se dozvíte spoustu užitečných informací.

odkaz:

Setkání je určeno učitelům mateřských škol, učitelům 1. třídy základní školy, učitelům přípravných tříd, rodičům předškoláků.
Setkání je zdarma.

Stručně z obsahu:

• Co by dítě mělo umět před nástupem do 1. třídy?
  • Prostorové vnímání a vnímání času – teoretický základ, oblasti – které při rozvoji orientace sledujeme.
  • Orientace v prostoru = pojmy nahoře/dole, předložkové vazby na – do – v, níže/výše, vpředu/vzadu, předložkové vazby před – za – nad – podle – vedle – mezi, daleko/blízko, orientace v okolí, pojmy první – poslední – uprostřed – předposlední, pojmy hned před/hned za, pojmy vpravo/vlevo na vlastním těle – umístění předmětu – dvě kritéria.
  • Orientace v čase = činnosti obvyklé pro ráno – dopoledne – poledne – odpoledne – večer, pojmy dříve – později, pojmy nejdříve – předtím – nyní – potom, orientace ve dnech týdnu, činnosti obvyklé pro roční období, pojmy včera – dnes – zítra, pojmy předevčírem – pozítří.
  • Oslabení v oblasti orientace a jeho vliv na osobnost dítěte.
  • Diskuze, výměna zkušeností.
  • Tipy na výrobu pomůcek.