Jdi na obsah Jdi na menu

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

Prohlášení o přístupnosti

ZŠ a MŠ Chrášťany, okr. Rakovník se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky:

https://zs-chrastany.cz/

Informace: 

Struktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C HTML 5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS) – vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Uvedené internetové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.

Přístupnost obsahu: 

Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 1.9.2021

Prohlášení o přístupnosti bylo revidováno dne 30.8.2022

Toto prohlášení bylo vypracováno ZŠ a MŠ Chrášťany, okr. Rakovník – provozovatelem těchto internetových stránek. Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb., a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávanému standardu Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.

ZŠ a MŠ Chrášťany, okr. Rakovník má za cíl, aby jím spravované internetové stránky byly přístupné všem jejím  uživatelům, a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Kontakt je:

ZŠ a MŠ Chrášťany, okr. Rakovník

Chrášťany 68

270 01 Kněževes

telefon: +420313582260 

e-mail: zs.chrastany@email.cz

V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď nebo poskytnutá odpověď je neadekvátní či neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí či oznámením ohledně přístupnosti internetových stránek nebo webové aplikace, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
140 21 Praha 4

e-mail: pristupnost@mvcr.cz

Prohlášení provozovatele internetových stránek: 

Tyto internetové stránky provozuje ZŠ a MŠ Chrášťany, okr. Rakovník. Internetové stránky využívají redakční systém estranky.cz , který je poskytován společností Vltava Labe Media a.s.

Správcem veškerého obsahu je ZŠ a MŠ Chrášťany, okr. Rakovník. Veškeré osobní údaje návštěvníků internetových stránek, které jsou prostřednictvím těchto internetových stránek poskytovány, jsou spravovány výlučně správcem obsahu webu.

“Provozovatel redakčního systému, společnost Vltava Labe Media a.s., jakožto zpracovatel osobních údajů tímto prohlašuje, že jsou osobní údaje zpracovávané vjí provozovaném redakčním systému dostatečně zabezpečeny proti ztrátě a úniku a zároveň prohlašuje, že neposkytuje žádné zpřístupněné osobní údaje třetím osobám.

Kontakt na technického provozovatele:

web: www.estranky.cz technická podpora: podpora@estranky.cz.
technická podpora: podpora@estranky.cz